<< naslovnica

UVODNIK

Udruga hrvatsko-srpskoga prijateljstva i suradnje je dobrotvorno društvo s ciljem promicanja pomirbe i dobrosusjedskih odnosa između hrvatskoga i srpskoga naroda, te njihovih država. Udruga održava jezične i kulturne tečajeve, organizira dobrotvorne akcije poput besplatne podjele školskoga pribora manjinskoj djeci. Pripremamo i prvi srpsko-hrvatski / hrvatsko-srpski rječnik, te prvu povijest Srba na hrvatskom jeziku i prvu povijest Hrvata na srpskom jeziku.
     Promičemo i gospodarsku suradnju upoznavanjem gospodarstvenika iz obiju država s ekonomskim prilikama i političkim  odnosima u Hrvatskoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini.
    Mi ne promičemo nikakvo bratstvo i jedinstvo i ostale utopije već dobrosusjedske odnose između susjednih država i naroda.
U ime cjelokupnog članstva društva
predsjednik Ognjen von Agram